6.5 Een kopie van 2 volwassen handen en 2 kinder handen in 1 gieting maken.

1) Bedenk inderdaad een leuke stand / houding van de handen, waarbij het belangrijk is dat als u straks de mal heeft er geen doodlopende "tunnels" naar boven zijn waar de lucht in gevangen kan worden. Zie plaatje hieronder. Als de vingers een andere hand aanraken of de handpalm dan kan de lucht meestal zo weer weg.

2) Zoek een emmer die groot genoeg is maar zeker niet te groot, want dat kost veel te veel materiaal. Oefen daarin de stand van de handen.

3) houd de handen erin en vul de emmer met water tot de hoogte die gewenst is voor de mal. Haal de handen eruit en weeg of lees af hoe veel water u heeft gebruikt.

Deel het water door 4 om het GEWICHT te krijgen aan alginaat. Als u bijvoorbeeld 4 liter water heeft gebruikt (dat is precies ook 4 kg water) dan heeft u 1 kg alginaat nodig. Dit zit ook in de set.

Als u meer dan 4 liter water nodig had, moet u of alginaat bij kopen (0,5 kg alginaat voor elke 2 liter water) of een kleinere emmer nemen.

4) Dit is geen zekerheid, maar we gebruiken onderstaande tabel als leidraad voor hoeveel gips u per hand nodig heeft:

Baby hand 0-1 jaar

550 ml mengbeker

96 gr. Alginaat +
384 gr. water

150 gr. gips +
35 gr. water

Kinderhand 2-10 jaar

1100 ml mengbeker

168 gr. Alginaat +
672 gr. water

300 gr. gips +
75 gr. water

Vrouwenhand/kind >10

1100 ml mengbeker

204 gr. alginaat +
816 gr. water

600 gr. gips +
150 gr. water

Mannenhand

1900 ml mengbeker

288 gr. alginaat +
1152 gr. water

800 gr. gips +
200 gr. water

 

Voor 2 kinderen 1 vrouw en 1 man zouden wij dus gokken op 2X300+600+800 = 2 kg. Dat is precies wat er in de set zit, maar afhankelijk van hoe groot de handen echt zijn kan het krap zijn of ruim vallen.

Meestal is het genoeg als de afgieting maar tot begin pols loopt.

 

5) Houdt u aub goed aan de instructies in de handleiding. Gebruik goed koud leidingwater anders gaat het te snel. Mix met een mixer of een boor mixer. Kijk goed of de boor of de mixer de bodem goed kan halen voordat u begint. Als dat niet zo is, mix dan in een beslagkom en giet na mixen meteen over in de gewenste emmer. Mix NIET langer dan 40 seconden, als er klontjes over blijven is dat geen ramp.

 

6) Steek meteen de handen erin en wrijf deze even goed over elkaar zodat alle luchtbelletjes aan de handen loslaten.

 

7) Nadat de alginaat weer creme wit is, de handen er voorzichtig wrikkend uithalen, om het vacuüm op te heffen.

8) Maak meteen de juiste hoeveelheid gips aan en giet in de mal. Wacht hiermee niet langer dan een half uur. Als u denkt dat er wat vingers te krom staan. Giet de mal dan eerst half vol en draai en kantel zodat alle lucht eruit kan en giet dan de mal verder vol met gips.

9) Wacht met onmallen totdat de gips goed hard is (1 uur ongeveer) onmal voorzichtig want het gips is nog nog en details gaan snel verloren. Laat dan verder drogen voor 1 dag voordat u het te veel vast pakt.

10) Als u het beeld wilt verven of sealen wacht dan een week zodat het gips ook echt helemaal goed droog is. Wij raden aan het beeld te sealen als het veel aangeraakt wordt omdat het anders snel vuil wordt.

Login

Wachtwoord vergeten?

Heb je nog geen account?
Maak gratis een account aan en geniet van vele voordelen.